Z HORKÉ PŮDY V NEJDKU VEZEME DVA BODY!
    V 16. kole Krajského přeboru zajíždělo naše áčko na hřiště Nejdku. Z trávníku houževnatého celku se body nevozí snadno, nicméně Lomnice nakonec po remízovém výsledku urvala bod navíc úspěšnou exekucí pokutových kopů, kde dominoval gólman Marka.

FK Nejdek – TJ Lomnice 1:2p (1:1), na penalty 2:3
Na půdu nejdeckého pažitu zajíždělo naše mužstvo s cílem bodovat, a protože Nejdečtí hrají na svém trávníku dobře, předpokládal se kvalitní fotbal. Bohužel pravda byla jiná. „Nemohli jsme se najít recept, všechno nám dlouho trvalo, v ofenzívě jsme nic kloudného nevymysleli a když už jsme si vytvořili šanci tak to bylo z náhodné hry. První poločas jsme si pořádně nepřihráli, abychom podrželi balon na pár minut tak to už vůbec,“ zlobil se trenér Petr Zindl. Přísnější měřítko podle něj snesli v první půli snad jen Janovský, Štěpanovský a Marka. Náš celek sice poslal v 15. minutě do vedení Joza z penalty, ale domácí o pár minut později srovnali.
Druhý poločas naši hráči zlepšili pohyb, malinko také rozehrávku, ale předfinální a finální přihrávka chyběla. „Nějaké šance jsme si sice vytvořili, ale bez efektu. Kvalitním výkonem ale prezentoval M. Veselý a celá obrana. V penaltovém rozstřelu se pak zaskvěl Jan Marka, který dokázal chytit tři pokutové kopy, což ho prezentovalo jako vítěze utkání. Celý zápas byl spíše o soubojích a moc v přesnosti posuzování neměl ani rozhodčí, který splynul v průměrném zápase,“ hodnotil zbytek duelu trenér, který dodal: „Budeme doufat, že se forma bude pomalu s přibývajícími absolvovanými tréninkovými jednotkami bude zvyšovat a na důležité zápasy budeme již připraveni.“ I tak ale naše mužstvo drží skvělé 2. místo v soutěži (viz. tabulka vedoucích týmů níže).

Sestava: Marka – J. Veselý, Janovský, M. Veselý, Štěpanovský – D. Novák, Dudešek, Čižnár, Korbel (57. P. Veselý) – Joza, Mlika.


OKRESNÍ DERBY NAKONEC PRO LOMNICKÉ ÁČKO
    V sobotním zápase Krajského přeboru jsme na zadní hřišti přivítali houževnaté Citice. Z druhé jarní výhry se nakonec radovalo naše mužstvo, i když utkání snadné rozhodně nebylo.

TJ Lomnice – Sokol Citice 3:2 (2:1)
    Tradiční projev hostů byl na trávníku znát, rychlé dostupování k hráčům a tvrdá hra vždy prezentovala Citické a její hráči to dokazovali od začátku zápasu. Náš celek se s hrou nedokázal s tím srovnat, ale přesto jsme se ujali 
vedení, když v 10. minutě agilní ´Dede´ Dudešek dostoupil stopera Kopřivu, vybojoval míč, následným únikem našel zpětnou přihrávkou Čižnára, který posunul míč ze středu na kraj Mlikovi a bylo to 1:0. Hra se ale moc nezměnila, dostupování a tvrdá hra nám dělalo potíže. Trest přišel ve 22. minutě, kdy se po trestném kopu do šibenice trefil hostující Prchal. Potom se hra vyrovnala a začali jsme mít šance. Ve 30. minutě po dobré kombinaci na vesměs jeden dotek se míč dostal k Danovi Novákovi, který s přehledem uklidil míč k pravé tyči – 2:1. Dvě minuty na to jsme měli opět gólovku, když se opět po pěkné kombinaci dostal do zakončení Mlika, ale z bezprostřední blízkostí neprostřelil brankáře. 
Po změně stran v 63. minutě si po zbytečném faulu Štěpanovského postavil míč k přímáku Prchal a ten vymetl šibenici po druhé – 2:2. Obě mužstva se snažily strhnout vítězství na svou stranu, a to se povedlo nám, když se v 75. minutě povedenou individuální akcí prosadil opět Mlika na 3:2.

    Trenér Petr Zindl po utkání: „Na soupeře jsem před zápasem upozorňoval co se týče tvrdé hry, ale i tak jsme se nechali zaskočit. Postupem zápasu, a hlavně po domluvě o přestávce, že musíme přidat také na tvrdosti, jsme konečně zabrali. Hra nebyla nějak extra koukatelná, ale bereme tři body, a to je důležité. S ohledem, že máme jeden trénink na trávě a hned zápas, nemohu hráčům nic vytknout. Je tam jiný odskok, míč se chová jinak než na umělé trávě, na které jsme trénovali téměř tři měsíce. Proto věřím, že postupem času se naše hra začne zlepšovat a výkony budou koukatelnější.“

Sestava: Marka – Šlais, Janovský, J. Veselý, Štěpanovský – P. Veselý, Čižnár, Dudešek, M. Veselý – Joza (89. Hauf), Mlika (87. Korbel).


DUEL DRUHÉHO SE TŘETÍM NAKONEC PRO LOMNICI!
    Po zimní přestávce se o uplynulém víkendu rozeběhly krajské fotbalové soutěže. V úvodním jarním duelu krajského přeboru si naše áčko přivezlo cenné tři body z horké půdy ve Františkových Lázních.

FC Frant. Lázně – TJ Lomnice 1:2 (0:1)

    Ve šlágru kola se na umělce ve Fr. Lázních střetli sousedé v tabulce. „Zápas měl být dle preferencí záležitostí domácích borců i s ohledem na to, že máme zraněné a nemocné hráče nebo i špatnou trénovanost některých jedinců. Přesto jsme si poradili, přidali jsme na bojovnosti a i přes nepřízeň rozhodčího jsme zápas zvládli,“ poznamenal trenér Petr Zindl. „K rozhodčímu se ani nebudu vyjadřovat, kdo to viděl anebo si pustil ze záznamu, tak si klade otázku jak se dnešní rozhodčí dokážou chovat,“ zlobil se kouč nad výroky sudího.

K výkonu svého mužstva pak řekl: „Z naší strany to nebyl úplně optimální výkon, ale cením si bojovnosti všech hráčů a hlavně toho, že dokázali zatnout zuby a nenechali se vyprovokovat a následně vyloučit. Myslím si, že náš výkon poroste s příchodem dalších zápasů. Myslel jsem, že odpadneme fyzicky, ale to se překvapivě stalo u soupeře. S ohledem i na nekvalitní umělku řadím zápas jako povedený,“ okomentoval duel trenér Zindl.

Za naše barvy se ve 14. minutě gólově prosadil Martin Veselý, domácí v 54. minutě srovnali Lukáčem, ale tři body nakonec zařídil v 70. minutě útočník Jirka Mlika svou osmou brankou v sezoně.

Sestava: T. Novák – Šlais, Janovský, J. Veselý, M. Veselý - D. Novák, Čižnár, Dudešek, Oršula (59. Pitner) – Joza, Mlika. Připraveni byli: Štěpanovský a Hauf.


NEKOMPLETNÍ ÁČKO NA KADAŇ NESTAČILO.

    V dalším přípravném utkání náš A-tým zajížděl na půdu Kadaně hrající krajský přebor Ústeckého kraje. Bohužel bez hráčů T. Nováka, Jozy, Čižnára, Mliky, Pitnera, Maňáka, Ptáčka a Schreharta to na domácí tým nestačilo…

FK Kadaň – TJ Lomnice 4:2 (3:2)
    Trenér áčka Petr Zindl zápas popsal takto: „Dnešní utkání bylo z naší strany velice špatné. Obrana fungovala těžkopádně, bez přihrávky, a záloha nedokázala vykombinovat souvislou sérii přihrávek. Chyběla předfinální a finální přihrávka útočníkům, kteří prakticky neměli z čeho zakončit,“ zlobil se trenér mužstva. „U některých hráčů se projevila absolutní netrénovanost. Určitě byla znát zejména neúčast tria Joza – Čižnár - Mlika, kteří by hře dali směr, ale i tak bychom měli tohoto soupeře porazit. Utkání nemělo ani parametry krajského přeboru a tak budeme jen doufat, že v mrazivém dopoledni hráči pouze přimrzli a až se oteplí, tak začnou třeba běhat s ohledem na to, že už za měsíc vstupujeme do soutěže, bylo by již načase,“ podotkl důrazně Zindl. Po úterní prohře s divizní Březovou (1:5) naše mužstvo prohrálo druhé utkání v řadě. Další zápas hráče čeká na víkendovém soustředění v Měcholupech s mužstvem SK Vršovice hrající Pražský přebor.
Do sítě Kadaně se dnes trefili pouze P. Veselý a Dudešek.

Sestava: Marka - Janovský, Štěpanovský, J. Veselý, Korbel - Dudešek, Šlais, Oršula, D. Novák – M. Veselý, P. Veselý.


ÁČKO SI DOBĚHLO DO POŘIČÍ PRO DALŠÍ VÝHRU.

    V neděli se naše áčko střetlo s pravidelným účastníkem I. B třídy, rezervou Královského Poříčí. „V tomto utkání na malém hřišti jsme chtěli pouze zvýšit fyzický fond, proto jsme k utkání v Královském Poříčí zvolili výběh z Lomnice a bez odpočinku šli rovnou do utkání,“ poznačil trenér Petr Zindl náročnost duelu. I tak ale jeho svěřenci brali vítězství.

Baník Kr. Poříčí B – TJ Lomnice 1:3 (1:1)

    Zápas byl spíše o spoustě soubojů, hra se odvíjela ve středu hřiště. „V prvním poločase jsme vyhráli na šance 4:1, celkově 8:2. Druhý poločas byl stejný jako první, a my jsme se nemohli stále prosadit proti dobře bránícímu soupeři, vždy nám chyběla poslední finální přihrávka nebo zakončení. V některých fázích zápasu jsme zbytečně individuálně drželi balon a tím jsme umožňovali soupeři chodit do soubojů a pak nám vázla herní kombinace. Zápas účel splnil, v příštím týdnu máme herní volno a v dalším se vydáme na přípravné utkání do Kadaně,“ dodal trenér Zindl.

Branky: 30. P. Veselý, 65. Oršula, 89. Mlika.

Sestava: T. Novák - Čižnár, J. Veselý, Štěpanovský, Šlais, M. Veselý, Pitner, Dudešek, Oršula, Joza, Schrehart, Mlika, D. Novák, P. Veselý.


ÁČKO NASÁZELO NĚMCŮM SEDM BRANEK
    Také naše áčko, které letos přezimuje na druhém místě krajského přeboru, odehrálo v rámci zimní přípravy první přípravný duel. Na chebské umělce Hvězdy přivítali německý Leutendorf, který vede Marián Václavík jako hrající trenér.

TJ Lomnice – SV Leutendorf 7:2 (3:1)
    Utkání zhodnotil trenér Petr Zindl takto: „Německé mužstvo sice hraje na úrovní naší I. B třídy, ale i tak zápas splnil účel. U nás bylo vidět, že někteří hráči nemají dostatečný počet tréninkových jednotek, buď zaostávali v přihrávce nebo ve fyzické kondici. Jsme ale v začátku přípravy a tak budeme doufat, že se docházka u těchto hráčů zlepší,“ naráží kouč na to, že od začátku ledna není docházka fotbalistů zcela stoprocentní...
„V samotném utkání jsme sice drželi míč převážně na kopačkách my, ale herně to bylo špatné. Moc jsme si nevyhověli, zbytečně jsme drželi balon, pohyb bez něj byl špatný nebo vůbec žádný. Individuálně jsme pak byli lepším mužstvem, ale to mě moc neuspokojilo. Na druhou stranu to bylo utkání po třech měsících, a tak je nutno to brát s rezervou. Důležité je, že se nikomu nic nestalo a že si kluci zahráli,“ dodal lomnický trenér.

Branky: 2x P. Veselý, 2x Mlika, Joza z PK, D. Novák, Oršula.
Sestava: Marka – J. Veselý, Janovský, Pitner, Šlais, Dudešek, Čižnár, Joza, D. Novák, P. Veselý, Mlika, Oršula, Shrehart.
Za soupeře celé utkání navíc odehráli M. Veselý a Štěpanovský.


PODZIMNÍ BILANCOVÁNÍ TRENÉRA PETRA ZINDLA

Ještě než si naplno pustíme vánoční koledy, přinášíme Vám poslední letošní rozhovor s trenérem našeho A-týmu Petrem ZINDLEM. A jelikož je naše áčko společně s Ostrovem na špici Krajského přeboru, bylo si určitě o čem povídat.

Petře, Tvé mužstvo po letním doplnění postů sahalo po podzimní části Krajského přeboru po prvenství. Nakonec je z toho v půlce soutěže krásné 2. místo, jen 2 body za exdivizním Ostrovem. Předčilo to Tvá očekávání?
„Po posílení mužstva hráči typu Milana Čižnára a Davida Dudeška jsem očekával zlepšení herní kvality mužstva a i nějaký posun v tabulce oproti minulé sezoně. Ale s ohledem na posílení jiných mužstev jsem netušil jak na tom vůbec budeme, kdy se hráči zapracují a jak sladíme posun hry, kdy bychom chtěli hrát hlavně útočný fotbal a šlapat favoritům na záda. Dva body za prvním Ostrovem, a ještě ho jako jediný v soutěži porazit, je asi ta nejlepší odměna, kterou jsme mohli fanouškům dát. Samozřejmě, že 2. místo vnímáme, máme z něj radost a snad jsme dokázali i těm největším prudičům, že fotbal hrát umíme.“
Kromě umístění je samozřejmě posun v herním projevu znatelný. Jak moc jsi byl s předvedenými výkony spokojený?
„Herní projev se zlepšil, ten jsme předváděli již v jarní části. Spíše jsme potřebovali, abychom jsme se vyvarovali herním výkyvům, což se se nám až na pár výjimek dařilo. Velký vliv mělo i to že jsme neměli velká zranění, červené karty a pracovní vytížení hráčů v herních dnech jsme dokázali eliminovat.“
Jak nově příchozí zkušení hráči (Jiří Mlika, Milan Čižnár, David Dudešek) zapadli herně i charakterově do mužstva?
„Všichni tři hráči jsou charakterově výborní lidé, proto jsme je chtěli získat do našeho mužstva a fotbalově to předvádí i na hřišti, což si fanoušci mohli všimnout. Milana jsem chtěl do týmu již před rokem a věděl jsem, že je to profík, na kterého se můžeme spolehnout. Pomáhá s radami a na hřišti je to nesmírně pracovitý hráč s ohledem na svůj věk, má mou poklonu. David je mladý hráč, s kterým se dá výborně pracovat. Jeho rychlost a dovednosti s balonem jsou pro naší zálohu nesmírným motorem k úspěchu, po získání zkušeností starších hráčů má i na lepší soutěž. A Jirka je velice zkušený hráč, který odkopal ligové úrovně. K nám přišel až v půlce podzimní sezony a tak i chvilku trvalo než se sehrál, ale závěr podzimu už byl tam kde má být a začal dávat důležité góly.“
Které zápasy se povedly a měl si z nich dobrý pocit?
„Kvalitních zápasů jsme odehráli, myslím, hned několik, ať to byly Frantovky, Hvězda Cheb, Ostrov. Pocit z těchto zápasů je nepopsatelný, to musí člověk prostě zažít.“
A naopak jaké zápasy považuješ jako méně povedené?
„Nepovedený zápas jsme odehráli s Toužimí. První poločas byl ještě taknějak, ale druhý jsme propadli jak fotbalově tak i charakterově! Naše fotbalová namyšlenost byla druhý poločas potrestaná, i když nutno podotknout, že to co předváděli hosté za totální antifotbal, s hrubými fauly, které rozhodčí ani netrestal, se také nedá zapomenout. Tento trend jsme si hned převezli i na první poločas do Chodova, kde jsme si v poločase vyříkali, již zvýšeným hlasem, co vůbec chceme. Od té doby jsme začali hrát již zase jako tým.“
Po Novém roce začne zimní příprava. Jaká bude její náplň? Co vše Tvé hráče čeká?
„Přípravu začínáme 9. ledna 2018 na UMT v Kr. Poříčí, k tomu máme fitness v Uralu, přípravná utkání. Od 2. do 4. března absolvujeme soustředění v Měcholupech na přírodní trávě s přípravným zápasem proti SK Union Vršovice hrající Pražský přebor.“
Zvažuješ pro jarní část ještě další posílení stávajícího kádru? Podaří se udržet mužstvo přes zimu pohromadě?
„Ano, mužstvo bychom chtěli posílit o jednoho hráče i s ohledem na to, že Petr Malinkovič se přesunul do B týmu a Marek Křížek odchází na hostování do Staré Role.“
I když je mužstvo historicky na nejlépe umístěném místě v soutěži, jaké jsou cíle mužstva pro jarní část?
„Cíle jsou dané již na začátku sezony, a to do 5. místa. Jsme zatím v polovině sezony, může se cokoliv stát, stojíme s pokorou na zemi a vše budeme bilancovat až v červnu.“
Děkujeme Ti za rozhovor.

 


ÁČKO ZAKONČILO PODZIM REMÍZOU V CHEBU


    V posledním letošním mistrovském utkání Krajského přeboru zajíždělo áčko v pátek v podvečer na půdu chebského FC. Na umělce pod halogeny nakonec vybojovalo bod, dva body uhráli domácí díky penaltovému rozstřelu.

FC Cheb - TJ Lomnice 2:1p (1:0)


    Úvod zápasu se našemu týmu nepovedl. Již v 5. minutě zahrával domácí Sedlák standardku do vápna, vysoký míč ale brankář Novák podběhl, resp. jej neudržel, a za ním stojící Pěček už měl úlo
hu snadnou - 1:0. Brzký gól jakoby naše kluky zmrazil a dlouho se nemohli dostat do herní pohody. Chebané včas dostupovali, navíc měli odražené míče, z kterých rychle hledali rychlonohé útočníky. Přesto se Lomnici podařilo vyrovnat, Dudešek na půlce převzal míč, prošel s ním až před vápno, jeho střelu brankář Klier jen vyrazil a Joza z dorážky trefil přesně, jenže pomezní sl. Tůmová odmávala domnělý ofsajd...
Po změně stran už byla hra áčka lepší a soupeře zatlačilo na jeho polovinu. Do další gólovky se dostal opět Joza, bohužel propadlý míč za obranu poslal hlavičkou pouze do rukavic Kliera. Lépe už bylo v 65. minutě, Joza pronikal do vápna, obránce zahrál rukou a kopala se penalta, kterou Joza s velkým přehledem proměnil. Závěrečné minuty se už domácí ubránili a šlo se na penalty. Bohužel v úvodních dvou sériích Janovský a Dudešek selhali, až ve třetí sérii se trefil Novák a po něm Mlika, ale FC proměnilo všechny pokusy a bralo druhý body.

Sestava: Novák - Šlais, Janovský, J. Veselý - M. Veselý - P. Veselý, Dudešek, Novák, Oršula (57. Maňák) - Mlika, Joza.

    Za podzimní učinkování je potřeba svěřencům trenéra Petra Zindla poděkovat. Průběžné druhé místo je dosavadním historickým úspěchem A-týmu v soutěži a pro jarní část dává všem fandům našeho mužstva příslib na zajímavé zápasy v otevřeném boji o prvenství s exdivizním Ostrovem.
Všem hráčům a realizačnímu týmu za herní prezentaci i výsledky velice děkujeme!!!


NEPORAZITELNOST OSTROVA UKONČIL ZBYNĚK JOZA!!!

Tj Lomnice : FK Ostrov 2:1 (1:0)

clanek


LEHKÉ ZKLAMÁNÍ ÁČKA.

Tj Lomnice : Toužim 4:3p (2:0)

  Omlouváme se za tak pozdní komentář k zápasu, ale bohužel z pracovních důvodů to dříve nešlo. Nyní pár slov k domácímu zápasu áčka s Toužimí, který skončil nerozhodným výsledkem 3:3 a výhrou na penalty
    Do zápasu s Toužimí jsme šli s cílem bodovat. Před utkáním jsem se snažil hráče nemotivovat a hlavně upozornit nepodcenění soupeře. První poločas byl vcelku dobrý, dobře jsme napadali snažili se hrát aktivně a vytvářeli jsme si i šance, které jsme neproměňovali, ale i tak jsme se 2x trefili, Dan Novák a Zbyněk Joza z penalty po faulu na Jirku Mliku, ale i tak to nebylo úplně ideální. Po přestávce přišel pro mě šok ve formě špatné hry, špatně jsme dostupovali k hráčům, vyhýbali jsme se soubojům, prohrávali jsme hlavičky a směrem dopředu jsme si nic nevytvořili z čeho bychom mohli dát branku. Sice jsme vyhráli na penalty a ztratily 1 bod, ale více než ztráta bodu mě mrzí předvedená hra v druhém poločase s čímž bychom v dalších zápasech neuspěli. Doufám, že si to hráči uvědomí a zaberou opět naplno. Řekl k zápasu trenér Zindl.


ÁČKO STÁLE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ!

Baník Královské Pořičí : Tj Lomnice 1:2p (1:0)

    V sobotu nás čekal těžký a důležitý zápas v Královském Poříčí. Věděli jsme, že soupeř má kvalitní mužstvo složené z mladších, technických a rychlých hráčů na což jsme chtěli reagovat technickou hrou. Bohužel to se nám v prvním poločase ne tak docela vedlo. Měli jsme pár slibných příležitostí z brejků, které jsme nevyřešili jak by jsme měli nebo naše akce byla zastavena praporkem a jako nejhorší věc neuznání dvou jasných penalt kord na Jozu, který si poslal míč kolem brankáře, který mu dost nešikovně doslova vlétl pod nohy což bylo slyšet až na tribuny, ale rozhodčí Melničuk zůstal chladným. Poté přišel trest v podání domácích. Po odhlavičkovaném rohu Oršula zapomněl za naší obranou i s hráči Poříčí, kterých ve vápně zůstala převaha a zpětný nákop do vápna brankář Novák odvrátil,a le na dorážku z blízkosti byl krátký. V poločase jsme si řekli, že zápas otočíme a zlomíme štěstí na naší stranu. To se povedlo v 59.minutě kdy si Dudešek navedl míč z pravé strany do středu hřiště a zatočil levačkou míč přesně na přední šibenici 1:1. Rázem se hra otočila, Poříčí se více bránilo, my měli více ze hry a bylo otázkou času kdy přidáme vítěznou branku. Což se mohlo stát po centru Mliky na Dana Nováka, který si míč výborně zpracoval na prsa do vápna, ocitl se před samotným brankářem, ale svou příležitost zahodil. Zápas skončil 1:1 a šlo se do penalt. Ty jsme opět zvládli když poslední penaltu domácích tzv. "čudlou" neproměnil zkušený Drobný a Joza potvrdil naše 2 body z rozstřelu. Řekl k zápasu J. Šlais


ÁČKO STÁLE BEZ PROHRY!!!

Tj Lomnice : FK Hvězda Cheb 5:1 (1:1)

    Do zápasu s Hvězdou Cheb jsme šli bez zraněného Páji Veselého, Ludvy Maňáka a nemocného Kuby Švába. Zápas jsme nezačali optimálně, byli jsme horší na míči, chybovali jsme v rozehrávkách, chyběla bojovnost a tak jsme dospěli do 17 min. kdy Martin Veselý zbytečně fauloval hráče Chebu a pískala se penalta, kterou s přehledem do šibenice uklidil Klepáček. Po inkasovaném gólu jsme se postupně začali zvedat začali jsme hrát, získávali jsme na bojovnosti a začali jsme ohrožovat hostující branku 2 gólovky spálil M.Veselý a jednu Jirka Mlika. Ve 30. min jsme po faulu zahrávali trestný kop, který rozehrál Zbyňďa na Dana ten našel Jirku Mliku a rázem bylo srovnáno. Poločas jsme dohráli již nabíhající naší aktivní hry. Druhý poločas jsme se ještě 10 minut rozehrávali, ale pak jsme začali mít hodně navrh když jsme se začali prosazovat i golově 2x Zbyňďa Joza, Milan Čižnár a ještě jednou Jirka Mlika. Všechny góly byli parádní a hra také. Měli jsme další gólovky Dan Novák, Jozič a Jirka Mlika a další pološance. Hosté se na nic nezmohli, dobře fungovala obrana, která je do ničeho nepustila. Druhý poločas byl i pohledný a musel se divákům libit. Za výkon musím hráčům poděkovat a sami musí mít ze zápasu dobrý pocit, který fotbalově hřeje. Řekl trenér Zindl


ÁČKO OPĚT BEZ PORÁŽKY!

BU Nové sedlo : Tj Lomnice 0:1p (0:0)

    Na zápas s Novým Sedlem jsme šli již s novou posilou Jiřím Mlikou, ale pro zranění chyběl David Dudešek,volno měl Jan Veselý a Marek Pitner a s dorostem odcestoval Tomáš Ptáček. Utkání mělo příchuť derby a to může vždy dopadnout jakýmkoliv výsledkem i když jsme se netajili získat 3 body .Ze začátku jsme drželi míč na našich kopačkách a snažili jsme se proniknout do vápna domácích, ale ti velmi dobře a důrazně bránili a chodili do kontrů. Jeden z nich se jim povedl a domácí Šebl poslal mič těsně vedle naší branky. Ve 33 min ukázal dovednosti Jiří Mlika když si poradil se dvěma domácími obránci a gól zachránil domácí brankář Pelech.
    Druhý poločas už byl vyrovnaný hrálo se spíše od vápna k vápnu bez šancí, domácí měli tutovku po sérii rohů a trestňáků kdy hlavičkoval z malého vápna Roulich, ale Tomáš Novák nás podržel a bravurním zákrokem uklidil míč do zázemí. My jsme mohli rozhodnout v 87 min když postupoval na domácí branku Jirka Mlika, ale střelou z vápna minul domácí branku. Penaltový rozstřel jsme zvládli a tak bereme z derby 2 body.Mrzí nás zranění Pavla Veselého který musel být střídán v 89 min. Řekl k zápasu trenér Petr Zindl.


ÁČKO OPĚT BEZ PORÁŽKY!!!

Tj Lomnice : FK Nejdek 2:1p (0:1)

    Zápasy s Nejdkem jsou vždy o bojovnosti a to se potvrdilo. Druhý tým minulého ročníku se prezentuje dobrou hrou a tvrdostí se kterou jsme se prvním poločase nedokázali srovnat, byli jsme pozdě v soubojích nekombinovali jsme, báli jsme se podržet míč a souboje 1 na 1 jsme prakticky neabsolvovali a tak jsme prohrávali zaslouženě 0:1. Druhý poločas už byl lepší. Snažili jsme se hrát, lépe jsme kombinovali a po zásluze jsme srovnali Danem Novákem, který dravým průnikem prostřelil po zemi hostujícího gólmana 1:1. Začali jsme mít navrch a byla otázka kdy se nám povede další akce ke vstřelení gólu, ale přišlo opět nedisciplinované chování tentokráte v podání Pavla Veselého a po červené kartě jsme šli do 10 hráčů. Musím pochválit mužstvo, že se semklo a zápas dohrálo s plným nasazením a dotáhli jsme jej do penalt, které jsme proměnili ve druhý bod. Soupeř byl kvalitní a jeho postavení v tabulce neodpovídá dění na hřišti. Velmi dobrý zápas odehrál Milan Čižnár, který svou zkušeností několikrát podržel zkušeně balon a pomohl mužstvu k potřebnému oddechu. Řekl k zápasu trenér Petr Zindl.


ÁČKO PO BOJI V CITICÍCH.

TJ Sokol Citice : TJ Lomnice 2:4 (2:4)

    Na nepříliš oblíbené hřiště v Citicích jsme odjeli s cílem přivézt 3 body i když na malém hřišti nikdy nikdo neví jak to dopadne. Od začátku jsme udávali tempo hry a naše akce byli pěkně vykombinované. Byli jsme lepší na balonu, měli jsme lepší pohyb a vcelku jsme i dobře bránili. Do poločasu byl stav 2:4 v náš prospěch i když jsme další šance nevyužili nebo se rozvíjející šance nedotáhli do konce. V druhém poločase na nás domácí vlítli, ale tentokrátejsme důsledně a dobře bránili a tak se domácí zmohli pouze na trestné kopy z větší vzdálenosti, které zahrával Kopřiva a nutno dodat, že byli vcelku dobře kopnuté, ale bez efektu. My jsme chodili do otevřené obrany, ale také bez efektu. Druhý poločas byl ze strany rozhodčích opět prachbídný, posouzení soubojů vždy vyzněli s výhodou pro domácí a vrchol byl faul ze zadu na P.Veselého těsně před pok.územím, ale místo červené karty se ani nepískal faul. Další vymyšlená červená na Jozu se nedá ani komentovat. Musím všem hráčům poděkovat za dobrý výkon a že se nenechali vyprovokovat a zápas dotáhli s přehledem do vítězného konce. Komentoval zápas trenér Zindl.


ÁČKO DOMA DEKALSOVALO SILNÉ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ.

    Ve třetím podzimní kole Krajského přeboru mužů sehrál lomnický A-tým povedený duel s nebezpečným celkem Frantovek. Mužstvo ale podalo taktický výkon a slavilo opět další výhru.

TJ Lomnice – FC Frant. Lázně 4:1 (2:0)

    Zajímavý zápas zhodnotil trenér Petr Zindl: „Do utkání jsme vstupovali s taktikou, která by mohla na Frantovky platit, pokud by hráči plnily zadané příkazy, a to se nám povedlo. Všichni hráči dodržovali pokyny, které jsme si před zápasem řekli a zaslouženě jsme vyhráli. Vedle čtyř golů jsme měli ještě dva osamocené útoky na hostujícího brankáře (M. Veselý, P. Veselý) + nastřelili jsme tyč a břevno Jozou,“ sečetl šance svých svěřenců trenér Zindl.
„Hosté si gólovky nevytvořili, měli sice chvilkami míč více pod kontrolou, ale bez fotbalového efektu a zmohli se pouze na střely s 35 m, které končily vesměs mimo bránu. Tentokrát musím pochválit celé mužstvo za perfektní výkon v obranné fázi, kdy jsme soupeři prakticky nic nedovolili, měli jsme sice problémy s jejich standardními situacemi, které mají zřejmě dobře secvičené, ale i s nimi jsme si poradili. Góly jsme se dávali po velmi povedených akcích záložní řady a dvojice v útoku si s tím dokázala poradit. Záložní řada fungovala tak jak bych si představoval včetně krajních hráčů, kteří byli nedílnou součástí zaslouženého vítězství,“ pochvaloval si povedený duel kouč Zindl.


Sestava: Novák (25. Marka) – Štěpanovský, Janovský, J. Veselý – Šlais – M. Veselý (89. Maňák), Dudešek, Čižnár, Novák – Joza (88. Pitner), P. Veselý.


ÁČKO PŘIVEZLO Z VENKU DVA BODY.

    Ve druhém podzimním kole Krajského přeboru zajíždělo lomnické áčko na půdu nováčka soutěže do Staré Role. Po výsledku 1:1 rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém bylo naše mužstvo úspěšnější.

Stará Role : TJ Lomnice 1:2p (0:1)

    Trenér Petr Zindl viděl utkání takto: „Do Staré Role jsme jeli s úmyslem vyhrát a potvrdit domácí výhru s Lokádou. První poločas byl vyrovnaný, když šancí bylo poskrovnu na každé straně. Ve 20. minutě jsme vytvořili pěknou kombinaci, když zakončení Zbyndi Jozy skončilo na tyči domácí branky. O deset minut později jsme již vedli, když se trefil střelou k tyči Pavel Veselý,“ popsal první půlku kouč A-týmů.

    „Ve druhém poločase nás domácí zamkli na naší půli a my jsme se nedokázali z tlaku vymanit. Odměnou domácích za aktivní hru bylo vyrovnání na konečných 1:1. V závěru jsme si sice vytvořili více ze hry, ale vítězný gól jsme již nedali, i když zákrok domácího obránce rukou v malém vápně po penaltě přímo volal, ale rozhodčí byl jiného názoru. V penaltách jsme po roce zvítězili a tak bereme druhý bonusový bod. Soupeř hrál velmi dobře a v tomto případě jsou dva body velmi cenné. V zápase nás podržel gólman Jan Marka, který byl nejlepším hráčem na hřišti,“ zhodnotil zbytek utkání Zindl.

Sestava: Marka – Štěpanovský, Janovský, J. Veselý – Šlais (85. Oršula) – M. Veselý, Dudešek, Joza, Pitner (65. Maňák) – Novák, P. Veselý.


ÁČKO SI DOMA HLADCE PORADILO S LOKÁDOU.

    V úvodním utkání Krajského přeboru mužů dnes náš A-tým hostil celek karlovarské Lokomotivy. Tři body zůstaly po zásluze doma, čtyřmi góly tomu hodně napomohl Pavel Veselý.

TJ Lomnice – Loko K. Vary 5:1 (3:1)

    Před stovkou diváků se po neurovnaných úvodních minutách jako první radovala naše jedenáctka. Nejprve zahrozila dvěma průniky do vápna soupeře a pak v 7. minutě využil Jozova pasu za obranu Pavel Veselý, obešel gólmana a otevřel skóre – 1:0. Další branka na sebe nechala čekat do 20. minuty, kdy parádní centr posily Dudeška usměrnil pod břevno hlavou opět Pája Veselý – 2:0. Ve 30. minutě po další akci Dudeška spálil tutovku Joza, který ale o tři minuty později založil rychlou křídelní akci, přes Nováka se míč dostal opět k P. Veselému a bylo to již 3:0. V závěru půle ale ve vlastní šestnáctce podklouzl Honza Veselý a nešťastně fauloval, nařízenou penaltu pak proměnil kapitán Kolář – 3:1. Chvíli na to ale šli hosté do deseti, po druhé žluté kartě se pod sprchy poroučel útočník Plch. Po změně stran už na hřišti dominovalo jen jedno mužstvo a hosté se zmohli pouze na občasné brejky bez zakončení. Hned ve 49. minutě pronikl do šestnáctky P. Veselý a jeho přihrávku před bránu s jistotou proměnil Joza na 4:1. Naše mužstvo si pak vytvořilo řadu šancí, ale např. hlavička Šlaise nebo hned dva pokusy M. Veselého skončily jen těsně mimo či na gólmanovi. Účet utkání uzavřel v 67. minutě krásnou střelou z dálky P. Veselý - 5:1. A mohlo být ještě veseleji, jenže dobré střely Dudeška a Nováka zastavilo břevno. Jediná kloudná akce Lokády pak v 88. minutě skončila na tyči Novákovy brány.

Sestava: Novák – Štěpanovský, Janovský, J. Veselý – Šlais – M. Veselý, Dudešek, Joza, Pitner (75. Matoušek) – Novák, P. Veselý.